• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Spektakl profilaktyczny "Anty.POP"

antyPOP 19Zjawisko nasilającego się zażywania substancji psychoaktywnych przez młodzież nie jest tematem nowym, a średnia wieku osób uzależnionych drastycznie zaniża się z każdym, kolejnym rokiem. Jednym z rodzajów działań mających duży zasięg i służących przeciwdziałaniu uzależnieniom są tzw. szkolne programy profilaktyczne. W ramach takiego właśnie programu przeprowadzany był – powstały z inicjatywy Artura Augustyniaka i Agnieszki Sołgały – cykl spektakli profilaktycznych „Dopóki masz wybór – powiedz NIE”.

Cykl – mający dziś już dziesięcioletnią tradycję - przyjął z czasem formę sztuki teatralnej, wzbogaconej elementami tanecznymi, muzycznymi oraz pełną oprawą multimedialną i audiowizualną. Ostatnie przedstawienie, oparte na zupełnie nowym, już w pełni autorskim scenariuszu zatytułowane zostało „Anty.POP” i zrealizowane tradycyjnie w Świebodzińskim Domu Kultury. Sztuka - podzielona na pięć aktów – przedstawiała historię młodego człowieka uzależnionego od narkotyków i konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

Ze względu na duże zainteresowanie odbiorców spektakle odbyły się w dwóch terminach – 22 i 25 lutego 2019 r. Założeniem przedsięwzięcia było przedstawienie młodzieży trudnej tematyki uzależnień przy użyciu nowoczesnych i bliższych młodemu pokoleniu form wyrazu. Scenariusz poszerzony został o nową oprawę dźwiękową, audiowizualną, oświetleniową oraz mocno rozbudowaną stylizację, scenografię i układy choreograficzne. Wykonaniem i wsparciem obsługi zajęli się uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie a także zaangażowane w projekt osoby z zewnątrz Szkoły. W związku z dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności szkolnych oraz problematyką dotyczącą coraz młodszej grupy młodzieży, sztuka od kilku lat wystawiana jest również dla szkół gimnazjalnych Gminy Świebodzin i spotyka się z przychylnym przyjęciem zarówno ich jak i lokalnych mediów. Przedsięwzięcie wsparte zostało dodatkowo przez dofinansowanie ze środków Gminy Świebodzin oraz autorów.

W dniu jutrzejszym na profilu FB Powiatowego Zespołu Szkół, profilu grupy teatralnej i Instagramie pojawi się fotorelacja z imprezy, a następnie film „Making Of..”. Serdecznie zapraszamy!

SCENARIUSZ: Artur Augustyniak, Agnieszka Sołgała

REŻYSERIA: Artur Augustyniak

SCENOGRAFIA/CHOREOGRAFIA: Artur Augustyniak , Piotr Bazydło, Alicja Pazgrat

MONTAŻ I ANIMACJA: Artur Augustyniak

DŹWIĘK: Artur Augustyniak, Wojciech Cenajek & AS Studio

WYSTĄPILI: Piotr Bazydło, Beniamin Bieniasz, Miłosz Byczkowski, Paulina Pyś, Kamila Matuszewska, Weronika Białogłowa, Oliwia Przybylska, Karolina Petrus, Anna Szender, Natalia Rosińska, Patrycja Panasiuk, Zuzia Kaliszak, Kacer Ceglarek, Karol Napierała, Eryk Rega, Fabian Wróblewski, Grzegorz Czaban, Mikołaj Szymanowski, Bartek Hukiewicz, Mikołaj Wierzbieniec, Alicja Pazgrat

OBSŁUGA TECHNICZNA: Świebodziński Dom Kultury, Artur Augustyniak, Tomasz Sawicz, Jędrzej Roj, Hubert Operchał, Marcel Babicz, Kacper Filipiec

ZDJĘCIA: Agnieszka Denis, Katarzyna Jeszka

 

Powiatowy ZespółSzkół w Świebodzinie - profil Facebook

Teatr Niejasnych Transformacji - profil Facebook

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS