Ułatwienia dostępu

english flagW dniu 9 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 1 THL i 2 TE uczestniczyli w spotkaniu z uczniami z Wielkiej Brytanii - Adelajdą i Nelą Bartusiak, Norbertem Dziumą

i Victorią Stiler, którzy uczeszczają do All Saint's Catholic College do klas 7 i 8 (w Wielkiej Brytanii jest to szkoła średnia) oraz Yew Tree Dukinfield Primary School, klasy 5 i 6 w Manczesterze. Goście ze Zjednoczonego Królestwa opowiedzieli o tym, jak wygląda nauka i program nauczania w brytyjskiej szkole, jakie są wymagania, podobieństwa i różnice, jak uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania oprócz nauki. Z racji tego, że mają polskie pochodzenie, chociaż urodzili się w Anglii ( jeden z nich jest synem naszej byłej uczennicy, absolwentki technikum hotelarskiego, Doroty Witkowskiej) opowiedzieli, jak pielęgnują język i tradycje polskie. Oprócz angielskiej szkoły, uczęszczają też do Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Manchesterze, tańczą w zespole ludowym POLONEZ w Manchesterze, należą do Harcerstwa Hufiec Gdynia, do szkoły w chmurze Libratus oraz do Polonijnego Klubu Dziecka w Oldham Koralik.

Spotkanie było cenną okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, z pewnością sprzyjało poszerzeniu horyzontów młodzieży, wzbogaciło ich wiedzę o kraju i języku,  którego uczniowie się uczą.

(wł/aa)

PZS Galerie

Kontakt z nami

Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie

ul. Zachodnia 76a

66-200 Świebodzin

WWW: www.pzs.swiebodzin.pl

tel.: 68 475 74 99

e-mail: szkola@pzs.swiebodzin.pl

Administrator strony

Artur Augustyniak

e-mail: a.augustyniak@pzs.swiebodzin.pl

Kształcenie PZS